بزودی وب سایت ایران سوال با خدماتی متنوع در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت
اشتراک پیامکی
اشتراک ایمیلی
آگهی های ویژه
کد مطلب: 10544
تاریخ خبر: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰
در میان تمام عناصر دکوراسیونی، پرده‌ها بیشترین فرصت را برای خودنمایی پارچه در دکوراسیون به وجود می‌آورند. پارچه‌ها در قالب پرده‌‌های آویخته با چین‌های زیبا در سطحی وسیع خود را به نمایش می‌گذارند. نور ورودی که از پشت پارچه پرده به داخل می‌تابد نقش مهمی در جلوه پارچه پرده دارد....

در میان تمام عناصر دکوراسیونی، پرده‌ها بیشترین فرصت را برای خودنمایی پارچه در دکوراسیون به وجود می‌آورند. پارچه‌ها در قالب پرده‌‌های آویخته با چین‌های زیبا در سطحی وسیع خود را به نمایش می‌گذارند. نور ورودی که از پشت پارچه پرده به داخل می‌تابد نقش مهمی در جلوه پارچه پرده دارد. لایه‌های پارچه‌ که به عنوان پرده‌ روی هم قرار می‌گیرند، کامل کننده یکدیگر هستند. به‌خصوص زمانی که پارچه‌هایی با رنگ‌های قوی و تیره‌ از پشت پارچه‌های شفاف و ملایم جلوه‌ای مات و کدر به خود می‌گیرند.
دکوراسیون پرده های منزل
پارچه‌های موسلین یا سیلک شفافیت خاصی دارند و به‌خوبی نور را از خود عبود می‌دهند و بهترین گزینه برای قرار گرفتن در مجاورت پارچه‌های کدر با بافت‌ متراکم هستند. اگر طرحی که در ذهن دارید را نمی‌توانید به‌صورت آماده در بازار خریداری کنید با اقداماتی که در شماره‌های گذشته به برخی از آنها اشاره شده و در مطالب آینده نیز تبیین می شود، پارچه‌ای جدید خلق کنید. برای مثال تنها با ایجاد حاشیه‌ روی پارچه‌ای ساده، آن را به پارچه‌ای منحصر به فرد تبدیل کنید و به عنوان پرده در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید.

ترکیب پارچه‌هایی که شما برای دکوراسیون پنجره به کار می برید، باید با سبک اتاقی که پنجره در آن قرار دارد، متناسب باشد. برای مثال برای خانه‌ای با سقف بلند و پنجره‌های قدی، از پرده‌ای قدی از سقف تا زمین با پارچه‌هایی دارای بافت‌های سنگین و با شکوه به همراه لوازم تزئینی چشم‌گیر استفاده کنید. همچنین برای پنجره‌ یک آپارتمان مدرن، از پرده‌‌ای ساده بهره برید.

در گذشته از پرده تنها به‌عنوان عنصری برای حفظ حریم خانه و مهار کردن نور ورودی به داخل استفاده می‌شد، اما امروزه علاوه بر آن، یکی از عناصر مهم دکوراسیونی نیز محسوب می‌شود.

پرده ساده و کرم رنگ پنبه‌ای، به‌خوبی سبب شده تا بافت‌های متنوعی که در این اتاق وجود دارند از قبیل سنگ، شیشه و آجر، به‌صورت برجسته خودنمایی کنند. ارتفاع بلند پرده، فضا را بلند و دلباز جلوه داده است. همچنین این پرده‌ها سبکی کلاسیک دارد که بسیار شیک است.

دکوراسیون ساده برای پنجره‌ها:

پنجره‌هایی ساده به زیبایی می‌توانند منظره آ‌ن‌سوی خود را قاب کنند. پرده‌های ساده نیز تا حدی این چنین عمل می‌کنند. این نوع پرده‌ها همیشه جذابیت و زیبایی خاص خود را دارند. این نوع پرده‌ها که با پارچه‌هایی بسیار ساده دوخته می‌شوند، توجه بیننده را به دکوراسیون قسمت‌های دیگر فضا معطوف می‌کنند و باعث می‌شوند نگاه کمتر درگیر دکوراسیون پنجره شود. در این حالت احساس خوشایندی از تماشای دکوراسیون پنجره به فرد القا می‌شود.

گاهی اوقات اگر برای پنجره‌ اتاق‌هایی که دکوراسیونی شلوغ و پیچیده دارند پرده‌ای ساده در نظر بگیرید، جلوه کلی دکوراسیون اتاق ناقص به نظر خواهد رسید. در چنین مواردی پیشنهاد می‌شود از پرده‌های ساده برای پنجره‌ها استفاده نکنید. چنانچه دکوراسیون خلوتی با قالیچه و روکش مبلمان ساده و طرح‌های خلوت دارید، برای پنجره‌ها از پرده‌‌های ساده استفاده کنید.

انواع شیدها با پارچه‌های خلوت یا ساده و رنگ‌های ملایم نیز، مانند پرده‌های ساده، جلوه‌ای بسیار راحت و زیبا دارند. یکی دیگر از دلایل استفاده از پرده‌ها و شیدهای ساده برجسته‌تر نشان دادن بافت پارچه‌ای است که برای پرده یا شید استفاده شده است. معمولا بافت پارچه‌های بدون طرح با رنگ‌های ملایم بیشتر جلوه می‌کند.

رنگ‌های سفید، طوسی، سبز زیتونی و آبی ملایم برای پرده‌ها و شید‌های ساده مناسب هستند.

در این اتاق نشیمن از دکوراسیونی خلوت استفاده شده است. برای پنجره‌ها پرده‌های ساده پنبه‌ای سفید رنگ به عنوان پوشش پنجره‌ها در نظر گرفته شده است. این پرده‌ها در عین سادگی به شکلی هنری آویخته شده‌اند. قسمت پایین پرده که به شکلی خوشه‌ای روی زمین ریخته، جلوه‌ای زیبا به این فضا بخشیده است. رنگ روشن و جنس سبک این پرده‌ها نور طبیعی را به داخل راه می‌دهد و باعث می‌شوند دیوارهای سفید فضا درخشان‌تر و کف‌پوش اتاق پولیش شده به نظر برسد و فضایی دلباز و وسیع به اتاق می‌بخشند.

پارچه‌های ظریف و حریرها

پارچه‌های ظریف مانند حریر در دو نوع شفاف و نیمه‌شفاف موجود هستند. این پارچه‌ها علاوه‌بر اینکه فیلتری در برابر نور خورشید هستند، منظره و جلوه خارج را به طور کامل مسدود نمی‌کنند. پارچه‌های حریر به رنگ‌های سفید و کرم بسیار معمول هستند، اما امروزه رنگ‌‌ها و طرح‌‌های متنوعی از این نوع پارچه‌ها را می‌توان خریداری کرد.

پارچه‌های ظریف از لحاظ نوع بافت و الیاف، تنوع گسترده‌ای دارند برای مثال پارچه‌های موسلین، انواع حریرها، پارچه‌های توری، انواع سیلک‌ها و… . پارچه‌های ظریفی که با الیاف طبیعی بافته شده‌اند بسیار حساس اند و به مراقبت‌های ویژه احتیاج دارند اما پارچه‌های ظریف مصنوعی در برابر شست‌وشو زیاد مقاوم هستند و به اتو کردن نیاز ندارند.

پارچه‌های ظریفی مانند موسلین، کریشه و تنزیب (پارچه لطیف توری شکل)، سال‌های زیادی به‌عنوان پوششی در برابر نور خورشید استفاده می‌شده است. امروزه می‌توان برای خلق پرده‌ای زیبا از این پارچه‌ها به‌صورت تنها استفاده کرد. این پارچه‌های ظریف در پرده‌های چند لایه به‌عنوان یکی از لایه‌های مهم به حساب می‌آیند.

با کم و زیاد کردن تعداد چین‌ها در پرده‌هایی با پارچه‌های ظریف، می‌توان جلوه پرده را تغییر داد و میزان نور ورودی و حفظ حریم داخلی خانه را کم و زیاد کرد و آن را به‌راحتی با شرایط محیط و حال‌وهوای خانه تطبیق داد.

برای فضاهای رسمی و مجلل، ترکیب پرده‌های حریر و ظریف به عنوان لایه زیرین، در کنار پرده‌های مخمل ضخیم که به دو طرف پنجره هدایت شده‌اند، بسیار شکیل و زیبا است. در چنین حالتی می‌توانید با کنار زدن پرده‌های مخمل و استفاده تزئینی از آنها، نور طبیعی را به داخل راه دهید یا با باز کردن لایه‌های مخمل جلوی ورود نور را بگیرید. در این حالت جلوه‌ای جدید برای پرده پدیدار می‌شود.

در انتخاب و استفاده از پارچه‌های حریر و ظریف رنگ شده، این نکته را مد نظر قرار دهید که رنگ این پارچه‌ها ممکن است به‌دلیل قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید، به مرور از بین ‌برود.

انواع تورها و دیگر پارچه‌های ظریف، می‌توانند به تنهایی پرده‌ای زیبا و کامل برای دکوراسیون خانه شما به‌خصوص در فصل تابستان باشند. در فصل زمستان نیز یک لایه از پرده‌ای ضخیم‌تر را به این پرده‌ها اضافه کنید و به سادگی پرده‌ای زمستانی و چند لایه داشته باشید.

پرده‌های حریر ساده در عین سادگی و زیبایی، می‌توانند حریم داخلی فضا را محفوظ نگه دارند و به نور طبیعی اجازه دهند تا به فضا وارد شود.

منبع: برترین ها

بازنشر: مجله اینترنتی iransoal.com

دکوراسیون

انواع جدید ترین طرح های دکوراسیون داخلی منزل و چیدمان در یک سی دی مالتی مدیا

خرید محصول 7500

دکور طلافروشی

دکوراسیون طلافروشی، ویترین داخلی و چیدمان داخلی فروشگاه های طلافروشی

خرید محصول 7500

دکور فروشگاه

ژورنال دکوراسیون فروشگاه ها در قالب یک سی دی مالتی مدیا

خرید محصول 7500

صنایع چوبی

مجموعه ای بی نظیر از ژورنال ها و مالتی مدیاهای صنایع چوب در قالب دو سی دی , کاری از ایتالیا

خرید محصول 12500

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام: (لازم)
ایمیل: (لازم)
وب سایت:
پیام: